Процедура отримання паспорта громадянина України та проведення реєстрації місця проживання для осіб без визначеного місця проживання

03/09/2019 12:20

Відповідно до пункту 1.2 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 13 квітня 2012 року № 320, бездомним громадянам паспорти видаються також за місцем проживання або місцем перебування.

Згідно пункту 1.3 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 13 квітня 2012 року № 320, для оформлення паспорта громадянина України такі особи мають подати, серед інших документів, посвідчення про взяття на облік бездомних осіб, видане відповідним центром обліку бездомних осіб.

Згідно отриманої від Центру обліку бездомних громадян м. Києва (пров. Лобачевского, 8-А, м. Київ) інформації для оформлення посвідчення про взяття на облік бездомної особи та паспорта громадянина України до зазначеного Центру необхідно подати:

1)     8 фото 3,5*4,5 (глянцеві);

2)     Ф-А (картка прописки) за останнім місцем реєстрації;

3)     листочки вибуття з останнього місця реєстраці;

4)     свідоцтво про народження; одруження; розлучення (за наявності);

5)     довідку про наявність відсутність судимості;

6)     довідку з довідково-адресного бюро м. Києва.

Документи подаються в трьох копіях разом з квитанцією про сплату державного мита. Особи, звільнені від відбування покарання, обов’язково подають довідку про звільнення.

Відповідно, після отримання посвідчення про взяття на облік бездомних осіб такі особи звертаються до органів ДМС України для оформлення паспорта громадянина України.

Посилання на нормативно-правові акти:

Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України, затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 13 квітня 2012 року № 320.