Звернення Уповноваженого до міжнародної спільноти щодо кричущих фактів порушення прав громадян України

17/01/2020 14:17

Рустем Шейхалієв, Владлен Абдулкадиров – поміщені у психіатричну лікарню, Олега Приходька – ізольовано від зовнішнього світу, Тофік Абдулгазієв та Джеміль Гафаров – залишені помирати в СІЗО.

Усі ці кричущі факти були мною з’ясовані за останню добу.

Рустема Шейхалієва та Владлена Абдулкадирова поміщено у психіатричну лікарню з цілодобовим відеонаглядом для проведення психіатричної експертизи, попри наявні проблеми зі здоров'ям. Це пряме порушення права на приватність.

Олега Приходька звинувачено у вчиненні ще одного злочину, що в майбутньому дає підставу суду посилити міру покарання. Він повністю ізольований від зовнішнього світу, адже йому відмовлено у побаченнях з дружиною, а всі судові засідання проводяться у закритому режимі – туди допускають лише адвоката. Також до нього досі не допущено священника. Він звертався з клопотанням про побачення з архієпископом Кримської єпархії ПЦУ Климентом до слідчого, який безпосередньо має право надати дозвіл саме на відвідини українським священнослужителем, а не російським. Але йому відмовили.

Джемілю Гафарову відмовлено у скасуванні рішення суду першої інстанції про продовження міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Нагадаю, що кримський татарин має хронічні захворювання нирок 4 стадії, а також страждає на ішемічну хворобу серця. Зважаючи на стан його здоров'я, рішення суду може стати фатальним для громадянина України та призвести до смерті.

Тофіка Абдулгазієва, у якого днями виявили зараження крові, після тривалого перебування в психіатричній лікарні, знову поміщено в ту ж загальну камеру, яка кишить блохами, клопами та комахами.

Закликаю Верховного Комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, Голову ОБСЄ Мирослава Лайчака, Комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович та представників усіх дипломатичних місій використати всі можливі механізми, можливості, повноваження і ресурси та відреагувати на всі ці кричущі факти порушення прав громадян України, аби не допустити невідворотних наслідків для їх здоров`я, а когось врятувати від смерті.