Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

26/06/2018 19:07

Сьогодні - 44-й день голодування Олега Сенцова. В інформації, яка надходить про стан його здоров’я - суцільні розбіжності.

15 червня, коли я була під дверима колонії у Лабитнангі, Тетяна Москалькова повідомила мені, що Олег припинив голодування. За годину сказала, що «він був готовий припинити голодування, але голодування Олег не припинив. Кожен день він отримує з його згоди поживні суміші, які включають вітаміни, білки та всі необхідні елементи. Стан його здоров’я задовільний».

Того ж дня розмовляла із Уповноваженим з прав людини у Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолієм Саком. Він поінформував мене, що останній раз був у Олега 5 червня. Голодування він не припинив, перебуває у медсанчастині під постійним наглядом лікарів, йому ставлять крапельниці із глюкозою і ребоксином.

Враховуючи суперечливість наданої інформації, я одразу зробила запит Уповноваженому з прав людини РФ надати офіційну інформацію за підписом лікаря про стан здоров’я Олега.

21 червня Тетяна Москалькова надіслала мені лист Уповноваженого з прав людини в ЯНАО, з якого я дізналася, що станом на 20 червня 2018 року Олег Сенцов отримує щоденну підтримуючу терапію, стан здоров’я його задовільний.
Того ж дня Тетяна Москалькова заявила в ЗМІ, що «Олег виглядає добре, набрав кілька кілограмів. Йому за його згодою застосовують підтримуючу терапію, і це – як лікувальне голодування виходить».

22 червня до мене надійшла відповідь і від Голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова, який написав, що «Олега щоденно оглядають медичні працівники: проводиться загальний огляд і аналізи. З 25 травня 2018 року призначається та проводиться підтримуюча терапія (розчин глюкози, вітаміни групи В і С, водно-сольові розчини, аміновен, інтраліпід).
8 червня був проведений спільний лікарський консиліум за участю лікарів-спеціалістів Лабитнанської лікарні (анестезіолога, терапевта, ендокринолога, хірурга). За його результатами стан здоров’я Олега Сенцова оцінено як задовільний, лікування скореговано, рекомендовано прийом сумішей для спеціалізованого харчування. В той же день Олег дав письмову згоду на прийом суміші для спеціалізованого харчування і з 8 червня він отримує суміш для ентерального годування "Nitridrink" (прийом кожні 4 години). Таку ж суміш отримувала і Надія Савченко в період її тривалого голодування».

23 червня, на моє запитання до адвоката Олега, чи може він підтвердити таку інформацію, Дмитро Дінзе повідомив, що Олег написав, цитую: «якусь заяву, в якій йдеться про те, що у разі нової кризи і за висновком лікарів це буде необхідно, то він прийматиме цю поживну суміш сам. Аби не застосовували зонд і не травмували слизову».
За словами адвоката, суміш в колонії є, але він її не вживає.

У відеозв’язку з Олегом Сенцовим мені відмовили. Фото не надають.

Вся ця суперечлива інформація змушує ставитися до неї з великою недовірою. Очевидно тільки те, що від нас приховують справжній стан здоров’я Олега.
Вимагаю негайного доступу до людини, яка 44 дні голодує й зараз перебуває на межі життя і смерті!

Я закликаю міжнародні організації сприяти моєму допуску до відвідання Олега Сенцова або відвідати його разом зі мною! Я підтримую офіційне прохання Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда до Президента РФ помилувати Олега Сенцова! Вимагаю негайного звільнення Олега Сенцова!

 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Людмила Денісова