Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

26/06/2018 19:23

Я зробила все для того, аби зустрітися із Романом Сущенком. 

Усі необхідні документи надала ще 14 червня. Наступного дня, 15 червня отримала дозвіл Московського міського суду на відвідування Романа. Копію цього дозволу направила в Лефортово того ж дня.

18 червня о 9.00 надала документи в Лефортово. О 14.30 мені було відмовлено в зустрічі з Романом без будь-яких пояснень.

20 червня знову звернулася до Московського міського суду. Зустрічі з головою суду, мої щогодинні дзвінки, направлені листи з проханням пришвидшити рішення результату не дали.

Сьогодні, 26 червня, о 9.00 зустрілася із заступником голови суду Фоміним, який мав прийняти рішення. Він сказав, що «Питання по дозволу дуже складне, але він обов`язково прийме рішення сьогодні після 15 години».

Зараз рішення є.

У зустрічі з Романом Сущенком мені відмовлено. 

Президент РФ Володимир Путін надав мені, як Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, повні гарантії на безперешкодний доступ до всіх українських політв‘язнів, які утримуються на території Російської Федерації і в тимчасово окупованому Криму. 

Про це було домовлено під час телефонної розмови між Президентом України Петром Порошенком і Президентом РФ 9 червня, і підтверджено 21 червня.

Вже два тижні я чекаю на реалізацію даних мені гарантій державними органами виконавчої влади РФ. На цю хвилину я не побачила жодного з утримуваних українців, до яких в мене гарантований безперешкодний доступ.

Я звертаюсь до керівника Адміністрації Президента РФ Антона Вайна щодо розблокування реалізації цих гарантій!

Хочу повідомити заступника голови АП – прес-секретаря пана Дмитра Пєскова, який неодноразово наголошував, що виконання президентських домовленостей залежить від двох омбудсменів.

На жаль, моя колега Уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова, не має повноважень прийняти рішення по моєму доступу до утримуваних громадян. Вона звертається за погодженням до невідомих мені органів і не отримує його!

Панове! Дуже вас прошу контакти особи, яка приймає рішення по виконанню гарантій, наданих мені Президентом Російської Федерації!

 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Людмила Денісова