Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

21/07/2018 14:08

 

21 людина загинула вчора у чотирьох великих аваріях.

 

Десятеро людей загинули у ДТП на Житомирщині, п'ятеро у маршрутці "Одеса-Гомель", троє на Хмельниччині та сім'я (подружжя з неповнолітньою дитиною) в аварії на Старообухівській трасі Київської області.

 

Найжахливіше, що серед жертв аварій – діти.

 

Стан доріг в Україні є одним з найбільш проблемних питань, яке справедливо викликає критику наших громадян. Безпечні дороги та належна дорожня інфраструктура, зокрема облаштування пішохідних переходів, освітлення вулиць, ліквідація місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, встановлення дорожнього огородження та оновлених дорожніх знаків є одними з основних умов збереження життя та здоров’я людей на дорогах.

 

Разом з тим, оприлюднені у засобах масової інформації відомості свідчать про те, що ми щодня втрачаємо на дорогах України більш як 10 людей і сотні людей травмуються.

 

Це свідчить про системність проблеми. І поки не буде доведений до ладу стан українських доріг, такі трагедії постійно повторюватимуться.

 

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

 

Реагуючи на трагічні події останньої доби, я звернулась до Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна з проханням невідкладно вжити дієвих заходів щодо створення належної дорожньої інфраструктури. Це є важливою складовою збереження життя та здоров’я громадян. Адже саме до основних завдань Міністерства належать, зокрема, забезпечення формування та реалізації державної політики у сферах безпеки на автомобільному транспорті та розвитку транспортної інфраструктури.

 

Також я звернулась до Голови Національної поліції України Сергія Князева. Забезпечення безпеки на дорогах України – це обов’язок нашої поліції.

 

Мільйони громадян, які щодня пересуваються українськими дорогами, мають бути впевнені, що їх право на життя не буде порушено.