Заява Уповноваженого щодо ухвалення Верховною Радою України постанови про кримінальне переслідування нацгвардійця Віталія Марківа в Італії

17/01/2020 15:01

Цілковито підтримую ухвалену Верховною Радою України постанову у зв'язку з кримінальним переслідуванням старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа в Італійській Республіці.

Звернутись до президента Італійської Республіки та парламенту цієї країни – вірне рішення, оскільки у справі Віталія Марківа був порушений основоположний принцип кримінального процесу - презумпція невинуватості, без якої знищуються будь-які гарантії на справедливий суд.

Можу підтвердити, що під час особистої зустрічі з Віталієм в міланській виправній колонії «Опера», він мені повідомив, що судовий процес над ним, справді, проходив у глибоко антиукраїнській атмосфері.

Наголошую, що справа ґрунтується на показах єдиного свідка — французького журналіста, при цьому, жодних експертиз слідством проведено не було.

Також, в офіційних документах у справі, італійська сторона зазначає про перебування Віталія Марківа у складі парамілітарних структур, а, насправді, українець належав до військовослужбовців Національної гвардії України.

Нагадую, що обвинувальним вироком у справі Віталія Марківа Національну гвардію України буде визнано тимчасовим формуванням, дії якого були незаконними, що надалі використовуватиметься РФ. Крім того, я вже зазначала, що справа нашого громадянина має політичне значення.

Закликаю і надалі спільно боротися за долю учасника Революції Гідності та бойових дій на Сході України!