Уповноважений Людмила Денісова засудила застосування тортур до громадянина України Владислава Єсипенка з боку представників правоохоронних органів РФ

08/04/2021 11:15

Під час судового засідання, що відбулося 6 квітня 2021 року в так званому «Верховному суді Криму» незаконно утримуваний громадянин України Владислав Єсипенко повідомив про застосування до нього тортур.

Так, 10 березня 2021 року невідомі люди в масках, застосовуючи фізичну силу насильно посадили його в автомобіль без розпізнавальних знаків і протягом двох днів незаконно утримували в підвальному приміщенні в Балаклавському районі м.Севастополя, яке не є офіційним місцем утримання під вартою.

За словами нашого співгромадянина, до нього застосовувалися тортури та незаконні методи допиту з жорстоким поводженням – надягали на голову пакет і позбавляли можливості дихати, до різних частин тіла підключали електричний струм, жорстоко били, погрожували вбивством через повішення в камері, щоб домогтися визнання провини. Як потім з’ясувалося,  цими людьми виявилися працівники ФСБ.

Також в суді він повідомив, що всі його так звані «свідчення» були надані під тиском, тому він від них відмовився.

Уповноважений ВРУ з прав людини наголошує, що незаконними діями працівники ФСБ порушили його право на життя, на свободу і особисту недоторканність, на справедливий судовий розгляд, а також на ефективний засіб правового захисту, що передбачено статтями 2, 5, 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Також було порушено статтю 3 цієї ж Конвенції – «нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню».

«Вважаю, що подібні дії з боку представників правоохоронних органів є неприпустимими, і вони повинні бути притягнуті до відповідальності», - наголосила Людмила Денісова.

Вона звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової невідкладно поновити права українського громадянина Владислава Єсипенка та перевірити факти безпідставного затримання, подальшого незаконного утримання та застосування до нього тортур.

«Прошу Генерального прокурора Росії Ігоря Краснова, директора ФСБ Росії Олександра Бортникова, голову Слідчого комітету Російської Федерації Олександра Бастрикіна терміново вжити заходів реагування на вчинення злочинних дій працівників ФСБ Росії стосовно нашого громадянина», - зазначила Людмила Денісова

Уповноважений закликала Верховного комісара ООН із прав людини пані Мішель Бачелет, діючого Голову ОБСЄ, Міністра закордонних справ Королівства Швеції Анн Лінде, голову Комітету ООН проти катувань Йенса Модвіга та Комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович відреагувати на грубі порушення прав людини окупаційною владою на території тимчасово окупованого українського Криму та посилити тиск на РФ з вимогою звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України.