Людмила Денісова: у катівнях окупанта на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишається 251 громадянин України

29/12/2020 10:06

29 грудня 2019 року до своїх родин на підконтрольну Уряду України територію повернулося 76 громадян, у тому числі 12 військовослужбовців, які перебували у полоні на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

«Протягом року до мене надходили звернення від звільнених громадян щодо сприяння забезпечення їх соціального захисту. За результатами опрацювання проблемних питань мною були направлені звернення до Прем’єр-міністра України щодо законодавчого врегулювання питання встановлення статусу та правового захисту осіб, які були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України та Віцепрем'єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України щодо необхідності формування переліку суб’єктів надання медичних та реабілітаційних послуг, яким відшкодовуватимуться витрати за надані звільненим особам послуги, а також забезпечення права усіх незаконно позбавлених свободи осіб на отримання ними медичної та психологічної реабілітації після звільнення», - повідомила в річницю обміну Уповноважений Верховний Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Омбудсман нагадала, що наразі в катівнях окупанта на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишається 251 громадянин України. Їхнє звільнення є надважливим завданням усіх залучених компетентних органів до цього процесу.

«Продовжуватиму свою роботу задля звільнення наших співгромадян, які перебувають у незаконному ув’язненні країни-окупанта РФ та закликаю міжнародну спільноту діяти разом у цьому напрямі, аби пришвидшити їхнє повернення до мирного життя», - наголосила Людмила Денісова.