Людмила Денісова: обстріли на Сході України, під час яких гинуть українські військові та мирні жителі, - це порушення основоположного права на життя

11/08/2021 14:07

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова стурбована інформацією про обстріли російськими окупантами на Сході України позицій ЗСУ та населених пунктів, внаслідок чого загинув військовослужбовець, двох українських захисників поранено.

Є втрати і серед мирного населення. Бойовики, застосувавши заборонену Мінськими домовленостями артилерію, обстріляли село Новоселівка Друга Очеретинської громади Донецької області. Загинув 86-річний місцевий житель.

Костянтинівською окружною прокуратурою Донецької області розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

Людмила Денісова висловила щирі співчуття рідним і близьким загиблих.

«Чергові обстріли – це порушення основоположного права на життя, закріплене Конституцією України та ст.2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», - наголосила Омбудсман.

Задля додержання права на життя, захисту мирного населення і забезпечення сталого миру та спокою громадян, Людмила Денісова закликала міжнародну спільноту застосувати всі наявні важелі впливу, аби змусити державу-агресора додержуватися повного та всеосяжного режиму припинення вогню на лінії розмежування та норм міжнародного гуманітарного права.