Сьогодні - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30/07/2021 08:31

Сучасне рабство не визнає державних кордонів, не зупиняється перед статтю, віковими чи соціальними ознаками.

Наразі 7 з половиною тисяч громадянин України відбувають покарання закордоном, у тому числі майже 6 тисяч – у Російській Федерації. Половина з них - стала жертвами торгівлі людьми через залучення до перевезення та поширення наркотичних речовин.

Більшість наших громадян у місцях позбавлення волі закордоном не мають належних засобів зв'язку, можливості зустрітись з консулом чи подати заяву, аби їх визнали жертвами торгівлі людьми.

Водночас зростає проблема внутрішньої торгівлі людьми. Українців залучають до порнобізнесу та проституції, у тому числі на замовлення іноземців.

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється моніторинг Міністерства соціальної політики, обласних державних адміністрацій та органів Національної поліції України щодо додержання прав осіб, які стали жертвами торгівлі людьми.

«Перевірки засвідчили неналежну взаємодію органів влади у виявленні, запобіганні та протидії торгівлі людьми. Встановлено порушення права на соціальну та медичну допомогу, права на інформацію про потенційні ризики та наслідки потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, допомогу для постраждалих і умови її отримання. Виявлено відсутність належних заходів для судового переслідування торговців людьми», - зазначила Людмила Денісова.

Зважаючи на виклики, з якими стикається Україна, одним із стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого ВРУ з прав людини у 2021 році визначено налагодження співпраці у сфері запобігання торгівлі людьми з омбудсменами інших країн.

Уповноважений запропонувала розробити та впровадити механізм міжнародно-правового захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми, проте на території країни, де вони були затримані, їх кваліфіковано як злочинців. На сьогодні ініціативу Уповноваженого вже підтримали омбудсмани Греції, Грузії, Молдови та Туреччини.