Антисанітарія, без гарячої води, вологі стіни: результати моніторингового візиту до ДУ «Львівська установа виконання покарань № 19»

15/09/2021 12:34

У межах реалізації національного превентивного механізму працівниками Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини разом з регіональним координатором у Львівській області здійснено моніторинговий візит до Державної установи «Львівська установа виконання покарань № 19» (з виконанням функцій слідчого ізолятора) та амбулаторно-поліклінічного відділення Львівської багатопрофільної лікарні №19 філії ДУ «Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Львівській області, з метою перевірки додержання прав засуджених та осіб, узятих під варту.

Під час візиту виявлено порушення прав ув’язнених та засуджених, які можуть бути розцінені, як жорстоке, неналежне або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання.

Моніторинговою групою встановлено, що умови перебування у камерах збірного відділення не відповідають вимогам національного законодавства, міжнародним стандартам, зокрема камери перебувають в антисанітарному стані, не проводяться заходи дератизації.

У деяких камерних приміщеннях недотримується встановлена норма жилої площі на одну особу.

Також встановлено, що в багатьох камерах санітарні вузли потребують заміни. В гарячому цеху їдальні не працює припливно-витяжна вентиляція.

Під час проведення візиту виявлено недоліки в роботі Амбулаторно-поліклінічного відділення Львівської багатопрофільної лікарні №19 (далі - АПВ), що призводять до порушення права в’язнів на охорону здоров’я та належну медичну допомогу, зокрема, на дотримання санітарного-гігієнічних вимог, оскільки приміщення, виділені під АПВ, потребують проведення ремонтних робіт, зокрема через протікання даху будівлі в камері-палаті для осіб, які мають соматичні захворювання, на стелі відпала штукатурка; в ізоляторах для осіб, які мають інфекційні захворювання, для осіб з психічними розладами, клініко-діагностичній лабораторії, кабінеті фельдшерів, ординаторській на стінах, на стелі є сліди підтікань, стіни вологі. Також майже в усіх приміщеннях АПВ відсутнє гаряче водопостачання.

За результатами моніторингових візитів до зазначених установ Міністерству юстиції України та іншим органам влади будуть спрямовані звіти із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням рекомендацій щодо їх усунення.