Результати моніторингового візиту до ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6) » та медичної частини № 6 філії ДУ «ЦОЗ ДКВС України» в Кіровоградській області

14/05/2021 16:45

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили моніторинговий візит до ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6)» та медичної частини № 6 філії ДУ «ЦОЗ ДКВС України» в Кіровоградській області, з метою вивчення стану дотримання прав засуджених осіб.

За результатами візиту виявлено факти, що можуть свідчити про жорстоке або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання.

Зокрема в камерах штрафних приміщень, в яких утримуються порушники установленого порядку відбування покарання, недостатньо природного та штучного освітлення, відсутня припливно-витяжна вентиляція, а засуджені позбавлені можливості самостійно відкривати вікна для провітрювання камер.

У гуртожитках не дотримано норм жилої площі для засуджених, У відділеннях спостерігається «перенаселення» в’язнів (на одного засудженого припадає 3,2 м2 житлової площі), тоді як окремі засуджені цієї установи проживають у значно кращих умовах (6 м2 на одного в’язня).

Також під час візиту було відзначено, що в колонії тримаються засуджені особи з інвалідністю, проте будь-які засоби, що полегшують мобільність, в установі відсутні.

Медична частина № 6 філії ДУ «ЦОЗ ДКВС України» в Кіровоградській області не забезпечує належної медичної допомоги утримуваним засудженим. Зокрема, медична частина не укомплектована лікарем-терапевтом, у зв’язку із чим засуджені не проходять повного первинного медичного обстеження та обов’язкого профілактичного медичного огляду раз на рік. Засудженим, які лікуються в стаціонарі медичної частини призначає лікування фельдшер, а картки стаціонарних хворих не ведуться, у зв’язку з чим не можливо встановити, яке призначено лікування хворим.

Також в медичній частині тривалий час не працює рентгенологічний кабінет, у зв’язку з відсутністю флюорографічного або рентгенологічного апарату, що унеможливлює раннього діагностування соціально небезпечної інфекційної хвороби, туберкульозу.

Приміщення медичної частини та палат для стаціонарних хворих потребують проведення ремонтних робіт.

За результатами візиту для вжиття відповідних заходів реагування до Міністерства юстиції України буде направлено звіт.