Уповноважений: український політв’язень Валентин Вигівський перебуває у важкому психоемоційному стані та тримається з останніх сил

11/01/2021 18:10

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова отримала повідомлення від матері Валентина Вигівського з тривожними новинами від сина. Він повідомляє, що продовжує перебувати у повній ізоляції від зовнішнього світу. Телевізор, радіо, газети залишаються недоступними, а прогулянки відбуваються в окремій клітці.

Єдина можливість спілкування – паперові листи, але  таке листування обмежується на період його тримання в ШІЗО. На додаток, вони доходять лише на адресу батьків. Останній лист від Валентина батьки отримали 22 жовтня 2020 року.

Валентин також скаржиться на сильні болі у хребті, однак у тих умовах, де його утримують, він не може отримати належної медичної допомоги.

«Валентин 7-й рік  перебуває у незаконному ув’язненні та наразі його утримують в «ФКУ ИК-11 УФСИН РФ по Кировской области» у приміщенні камерного типу з низкою обмежень. Зокрема, йому  заборонені телефонні переговори з рідними, довгострокові побачення, обмежена кількість харчових продуктів, які можна купити в тюремному магазині. У камері постійний холод - коли морози стіни покриваються інеєм», - наголошує Людмила Денісова.

Уповноважений зазначає, що періодично Валентина з надуманих причин переводять в ШІЗО, що передбачає ще більше обмежень. Такий режим утримання у приміщенні камерного типу – строком 6 місяців та  ШІЗО – строком 15 діб, чергують вже майже 4 роки.

Крім того, через карантинні обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, представників консульської служби України в РФ не допускають до нашого співгромадянина.

Людмила Денісова вчергове звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою припинити ганебні дії та відновити права громадянина України на життя, належні умови тримання, отримання необхідної медичної допомоги та на зв'язок із зовнішнім світом.

Омбудсман також закликала до відповідної реакції міжнародну спільноту щодо порушення ст. 2 Європейської Конвенції з прав людини, ст. 10, 20, 30, 37, 39 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН стосовно Валентина Вигівського, а також не припиняти тиск на РФ з метою найскорішого звільнення усіх українських політв’язнів.