Результати моніторингового візиту до КУ «Харківський геріатричний пансіонат ветеранів праці» Харківської обласної ради

11/06/2021 13:26

Моніторинговою групою у складі працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до комунальної установи «Харківський геріатричний пансіонат ветеранів праці» Харківської обласної ради з метою вивчення стану додержання прав підопічних.

Під час моніторингового візиту вивчались умови проживання, рівень медичного забезпечення та догляду підопічних. На час візиту в закладі проживало 249 підопічних, в тому числі 82 особи з інвалідністю та 18 учасників АТО/ООС.

Моніторингова група провела спілкування з 40 підопічними та співробітниками закладу без участі третіх сторін. Скарг на неналежне, жорстоке або таке, що принижує гідність поводження персоналу по відношенню до них не надходило. Підопічні повідомили, що задоволені умовами перебування, результатами лікування та доглядом. Заклад розташований в парковій зоні міста, територія облаштована для прогулянок та відпочинку, забезпечено інклюзивність.

Водночас виявлені недоліки, які приводять до порушення прав підопічних, зокрема, порушення вимог зберігання лікарських препаратів, а також протерміновані лікарські засоби, однин з яких входить до переліку препаратів, що застосовуються при наданні екстреної медичної допомоги при невідкладних станах. Відсутній ефективний механізм виклику персоналу маломобільними та ліжко-лежачими підопічними, яким, у раз потреби, доводиться стукати підручними засобами по батареях.

Звіт за результатами візиту буде направлено до відповідних органів державної влади для вжиття заходів реагування.