Виявлено порушення під час моніторингового візиту до КНП «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги»

15/09/2021 12:13

Моніторинговою групою у складі працівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю в Уповноваженого в Хмельницькій області здійснено моніторинговий візит до комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради, з метою вивчення стану дотримання прав пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні.

На час проведення моніторингового візиту у лікарні, розрахованій на 975 ліжок, перебувало 509 пацієнтів, з яких стосовно 35 осіб застосовані примусові заходи медичного характеру, згідно з ухвалою суду.

Під час візиту вивчались умови стаціонарного лікування та медична документація пацієнтів.

Моніторингова група провела спілкування з 50 пацієнтами та співробітниками закладу без участі третіх сторін. Скарг від пацієнтів на неналежне, жорстоке або таке, що принижує гідність, поводження персоналу стосовно них не надходило. Пацієнти повідомили, що вони задоволені умовами перебування та лікуванням.

За результатами візиту встановлено, що перебування, діагностика та лікування для пацієнтів відбувається на безоплатній основі.

Водночас виявлені недоліки, які призводять до порушення прав пацієнтів. Так, у приймальному відділенні відсутній журнал обліку фактів тілесних ушкоджень кримінального характеру, передбачений спільним наказом МВС та МОЗ України від 06.07.2016 № 612/679. У лікарні відсутній диференційний підхід до розміщення пацієнтів, зокрема діти перебувають спільно з дорослими пацієнтами. Також встановлено, що всупереч наказу МОЗ України від 24.03.2016 № 240 не всі факти застосування до пацієнтів фізичного обмеження фіксуються до передбаченого наказом журналу.

Звіт за результатами моніторингового візиту буде направлено до відповідних органів державної влади і директору лікарні для вжиття заходів реагування.