Проведено робочу зустріч за результатами моніторингових візитів НПМ до установ соціальної сфери Рівненської області

30/04/2021 15:46

Працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з експертами в сфері психіатрії проведено робочу зустріч з директором Департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Рівненської обласної державної адміністрації, директором Обласного центру громадського здоров’я Рівненської обласної ради та керівниками закладів до яких здійснено моніторингові візити.

Під час зустрічі обговорено порушення прав підопічних/пацієнтів,зокрема на захист від катувань, гідні умови перебування, охорону здоров’я та медичне забезпечення та узгоджено шляхи їх усунення.

За результатами зустрічі директором Департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Юлією Шигоревою взято на контроль виконання рекомендацій, які надані моніторинговими групами.

Також керівники відвіданих установ надали підтвердження усунення частини недоліків, зокрема:
трьох пацієнтів, які тривалий час перебували на стаціонарному лікуванні в Острозькій обласній психіатричній лікарні виписано додому із наданням рекомендацій щодо подальшого лікування;
в Острозькому психоневрологічному інтернаті підопічному із захворюванням на мікоз проведено огляд лікаря та призначено лікування; лікарем-хірургом проведено огляд підопічного із килою та надано рекомендації щодо спостереження його стану;
директор Рівненського психоневрологічного інтернату, в якому моніторинговою групою виявлено факт безпідставної ізоляції підопічної, повідомив про переобладнання кімнати ізоляції під господарче приміщення;
керівником Урвенського психоневрологічного інтернату досягнуто усних домовленостей з обласною лікарнею щодо можливості проведення на безкоштовній основі оперативного втручання підопічного з килою.

Також керівниками закладів з надання психіатричної допомоги в м. Острог і с. Орлівка повідомлено, що для пацієнтів поновлено прогулянки на свіжому повітрі та забезпечено безперешкодний доступ до питної води.

Крім того, під час зустрічі директор Обласного центру громадського здоров’я Людмила Рибчук повідомила присутнім про отримання підопічними всіх установ соціального захисту Рівненської області першої дози вакцини від COVID-19 в межах програми вакцинації.