Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод взяв участь в експертному обговоренні «Законодавче забезпечення реінтеграції тимчасово окупованих територій України»

21/07/2021 17:26

Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Віктор Іванкевич взяв участь в організованому Інститутом законодавства Верховної Ради України у співпраці з Координатором проєктів ОБСЄ в Україні експертному обговоренні: «Законодавче забезпечення реінтеграції тимчасово окупованих територій України».

До заходу також долучилися народний депутат України Олександр Копиленко, координатор проектів ОБСЄ в Україні, керівник Проекту Ради Європи в Україні «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза II», Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим, експерти Інституту економіки та прогнозування НАН України, Центру Разумкова, Центральної виборчої комісії та представник Благодійної організації «Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЕНІЄ».

Було обговорено питання щодо удосконалення національного законодавства в сфері національної безпеки, забезпечення прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях.

У ході експертного обговорення Віктор Іванкевич запропонував розглянути можливість створення на базі Інституту законодавства Верховної Ради України робочих груп з метою напрацювання законодавства, яке сприяло б переходу країні від збройного конфлікту до мирного життя, з деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Представники міжнародних організацій ознайомили з Європейським досвідом розв’язання збройних конфліктів та перспективами використання його в Україні. Окремим питанням під час обговорення була міжнародна участь у реінтеграції українських територій.