Проведено просвітницький захід «Захист прав і свобод військовослужбовців та роль Омбудсмана» для військовослужбовців Військової академії м. Одеса

21/07/2021 16:46

Регіональні представники Уповноваженого в Одеській області Яна Кузьміна та Тарас Кошевий провели інформаційно-просвітницький захід «Захист прав і свобод військовослужбовців та роль Омбудсмана» для військовослужбовців Військової академії м. Одеса.

Під час заходу працівники Офісу Омбудсмана ознайомили учасників із законодавчими актами у сфері захисту прав військовослужбовців про передбачену відповідальність, роз’яснили алгоритм дій у разі порушення їхніх прав.

Особлива увага учасників заходу була зосереджена на соціальних, економічних, медичних правах, праві на забезпечення у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності військовослужбовців. Також актуальними залишаються питання забезпечення ветеранів та учасників бойових дій земельними ділянками, реалізація ними всіх передбачених законодавством пільг.

Яна Кузьміна донесла учасникам заходу інформацію з щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наголосивши, що впродовж 2020 року надійшло 1272 персональних звернення вказаних категорій громадян про порушення їхніх прав, що на 27,5 відсотка перевищує показники 2019-го. Більшість звернень стосувалася умов проходження служби, грошових виплат, перерахунку пенсій та системного невиконання держорганами рішень судів з відновлення та забезпечення законних прав військовослужбовців, військових пенсіонерів та членів їхніх родин.

Під час заходу також обговорили питання щодо реалізації соціально-економічних, житлових, медичних, інформаційних прав, які виникають в повсякденному житті військовослужбовців та членів їхніх родин.

Тарас Кошевий роз’яснив процедурні питання звернення до Уповноваженого, надав контакти Секретаріату Уповноваженого та регіонального представництва в Одеській області.