Результати моніторингового візиту до відділу поліції №2 Шевченківського управління поліції ГУНП в м. Києві

23/02/2021 17:47

Працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проведено моніторинговий візит до відділу поліції №2 Шевченківського відділення поліції  Головного управління національної поліції в м. Києві.

Під час візиту моніторинговою групою виявлені порушення вимог чинного законодавства, що негативно впливає на стан дотримання прав громадян.

Встановлені випадки порушення права громадян на свободу та особисту недоторканість. Зокрема, зі слів керівництва, наявна у відділі поліції кімната для затриманих не функціонує, проте вона не опломбована належним чином. Також, не призначена службова особа, відповідальна за перебування затриманих у відділі поліції.

Працівники поліції не завжди після затримання здійснюють негайне інформування Центру з надання безоплатної правової допомоги про затримання осіб, чим порушують їх право на захист.

Права на охорону здоров’я та медичну допомогу забезпечені не в повному обсязі. Так, у відділі поліції журнал реєстрації надання медичної допомоги особам, які перебувають в органі (підрозділі) поліції не ведеться належним чином.

Під час візиту встановлено, що у відділі поліції недостатньо вживаються протиепідемічні заходи запобігання поширення хвороби COVID-19. Зокрема, не проводився температурний скринінг відвідувачам та працівникам поліції, не організовано збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України для усунення виявлених недоліків.