Результати моніторингового візиту до відділу поліції №3 Шевченківського управління поліції ГУНП в місті Києві

23/02/2021 18:16

Працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом проведено моніторинговий візит до відділу поліції №3 Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві з метою моніторингу дотримання прав громадян, у тому числі заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Під час візиту моніторинговою групою виявлено порушення вимог чинного законодавства, що негативно впливає на стан дотримання прав громадян.

На вході до відділу поліції відсутня інформація про найменування територіального органу поліції. Вхід не обладнано пандусом для забезпечення безперешкодного доступу до вестибюля відділу поліції маломобільним групам населення без сторонньої допомоги.

У відділі функціонує чергова частина та ведеться належним чином документація. Проте тривалий час не функціонують кімнати для затриманих та не облаштовано кімнати для проведення слідчих дій. Таким чином, процесуальні дії та інші передбачені законодавством заходи із затриманими проводяться у не призначених для цього приміщеннях та службових кабінетах працівників поліції.

Через відсутність кімнати для конфіденційного побачення затриманих осіб із захисниками, такі побачення проводяться в службових кабінетах працівників поліції, коридорах або в інших приміщеннях відділу.

Попри значну роботу, проведену керівництвом відділу поліції із запобігання та недопущення поширення COVID-19, у відділі поліції не достатньо вживаються протиепідемічні заходи запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Зокрема, попри наявність безконтактного термометра не проводиться температурний скринінг відвідувачам, запрошеним, доставленим  та працівникам поліції. Не організовано збір використаних засобів індивідуального захисту та їх подальша утилізація.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до Національної поліції України для вжиття заходів щодо усунення виявлених недоліків.