Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини прийнято до складу Асоціації Омбудсманів Середземномор'я

05/10/2021 13:45

Сьогодні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини прийнято до складу Асоціації Омбудсманів Середземномор‘я.

На порядку денному засідання Генеральної асамблеї Асоціації - питання схвалення Нафпліонської декларації й нової редакції Статуту АОМ, а також прийняття нового члена Асоціації - Омбудсмана України.

Під час свого урочистого виступу з нагоди членства у АОМ Людмила Денісова зазначила, що цілком підтримує роботу Асоціації як платформи для просування та захисту прав людини у взаємній допомозі та підтримці.

З багатьма членами Асоціації Україна вже плідно співпрацює по різних напрямах - президентом Асоціації, Омбудсманом Греції паном Потакісом, Головним Омбудсманом Туреччини паном Шерефом Малкочем, Омбудсманом Ізраїлю Матаньяху Енглману, Народним захисником Грузії пані Ніно Ломджарією та багатьма іншими. Підтримка ними України є вкрай важливою.

Уповноважений наголосила, що восьмирічна окупація Російською Федерацією частини територій нашої країни призводить до системних порушень прав людини.

«Через порушення права на життя та безпеку на Сході України загинуло майже 14 тисяч громадян України, серед них 4 тисячі цивільних осіб, в тому числі 152 дитини. 34 тисячі поранені. Це продовжується кожного дня. Незгода з діями окупанта, проукраїнська політична або громадянська позиція наших співгромадян стають підставою для переслідування та порушення права на свободу й особисту недоторканість. За політично та релігійно-вмотивованими звинуваченнями 121 громадянин України перебуває в ув’язненні в тимчасово окупованому Криму та Російській Федерації, зокрема 86 кримських татар. 71 особу вже засуджено на тривалі терміни. У незаконному ув’язненні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей перебуває 296 громадян України, з них: 252 цивільні особи (у тому числі 4 волонтери), 44 військовослужбовці», - повідомила Людмила Денісова.

За її словами, жителі тимчасово окупованих територій України позбавлені права на освіту та одержання інформації рідними українською та кримськотатарською мовами. Агресор проводить активну інформаційну пропаганду, викорінює все українське, знищує національну ідентичність українців та кримських татар.

«Вплинути на державу-окупанта з метою припинення порушень прав людини можливо лише шляхом скоординованої міжнародної підтримки задля тиску на Російську Федерацію. Тому участь України в Асоціації Омбудсманів Середземномор’я, яка об’єднує країни на величезній території - від Оману до Португалії, є дуже важливою у напрямку забезпечення додержання прав людини на всій території України», - переконана Уповноважений.

Людмила Денісова висловила сподівання на підтримку зі сторони учасників Асоціації Омбудсманів Середземномор’я, вдячність за можливість стати повноправним членом АОМ, а також готовність співпрацювати на благо всіх країн, аби права людини гарантувалися та дотримувалися в усіх державах.