Уповноважений звернулася до Генерального прокурора РФ з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб через ненадання медичної допомоги незаконно утримуваним кримським татарам

19/03/2021 09:37

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова звернулася до Генерального прокурора РФ з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб через ненадання медичної допомоги незаконно утримуваним кримським татарам.

За її словами, незаконно утримуваних кримських татар Джеміля Гафарова, який знаходиться в «ФКУ СИЗО-5 ГУФСИН России по Ростовской области» та Яшара Шіхаметова, який тримається в «ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю» позбавляють права на отримання медичної допомоги.

У Джеміля Гафарова, інваліда ІІ групи, загострилися хронічні хвороби - ниркова недостатність 4 стадії, ішемічна хвороба серця, хронічний вірусний гепатит В. Понад рік він не отримує належної медичної допомоги, а його звернення до медичної частини слідчого ізолятора ігноруються та залишаються без будь-якої реакції. Через ці обставини наш співгромадянин відчуває сильний біль і страждання.

«Згідно зі статтею 110 Кримінально-процесуального кодексу РФ при виявленні в обвинуваченого тяжкого захворювання, що перешкоджає його утриманню під вартою, запобіжний захід у вигляді взяття під варту змінюється на більш м'який», - наголосила Людмила Денісова.

Вона також повідомила, що Яшар Шіхаметов скаржиться на сильні болі у нирках. Він викликав лікаря кілька разів. Йому був проведений огляд, однак ні діагнозу, ні лікування досі не призначено.

«Відповідно до статті 3 положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод такі дії прирівняються  до катувань і нелюдського поводження, пов’язаних з ненаданням або неналежним наданням медичної допомоги засудженим», - зауважила Уповноважений.

Вона звернулася до Уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити необхідних заходів з відновлення прав Джеміля Гафарова та Яшара Шіхаметова.

Крім того, Людмила Денісова звернеться до Генерального прокурора РФ з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності винних посадових осіб у вчинені ними злочинів передбаченими статтями 124, 124.1, 125 Кримінального кодексу РФ, а саме через ненадання медичної допомоги незаконно утримуваним громадянам України.