Уповноважений засудила затримання поліцією віруючих мусульман біля ісламського культурного центру «Альраїд»

03/02/2020 12:39

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова засудила затримання 31 січня 2020 року у Києві співробітниками Національної поліції України 15 іноземних громадян біля ісламського культурного центру «Альраїд».

«Засуджую проведення будь-яких рейдів чи перевірок зі сторони правоохоронних органів та міграційної служби під час проведення богослужіння», - зазначила Людмила Денісова.

Омбудсман уточнила, що в цей день представники Національної поліції та Державної міграційної служби України здійснювали перевірку документів у віруючих мусульман, після того як вони провели п’ятничну молитву.

«За цим фактом мною направлені відповідні акти реагування керівникам Національної поліції України та Державної міграційної служби України. Ситуація з дотриманням прав затриманих іноземних громадян перебуває на моєму особистому контролі», - наголосила Людмила Денісова.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» держава гарантує право на свободу совісті громадянам України та здійснення цього права відповідно до Конституції України, Декларації про державний суверенітет України та норм міжнародного права, визнаних Україною, соціальної справедливості, рівності, захисту прав і законних інтересів громадян незалежно від ставлення до релігії.