Уповноважений закликала переглянути національне законодавство, щоб убезпечити дітей від участі у зйомках, які містять сцени насильства

22/04/2020 17:00

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова відреагувала на скандал навколо фільму «ДАУ. Дегенерація», який знімали упродовж 2008-2011 років, та закликала переглянути національне законодавство, щоб убезпечити дітей від участі у зйомках, які містять сцени насильства.

"Наразі відсутній нормативно-правовий документ, який би на законодавчому рівні захищав дітей від шкідливого впливу публічно доступної інформації. Необхідно переглянути національне законодавство на предмет встановлення заборон щодо участі дітей в кіно- та телепрограмах, що містять сцени насильства стосовно дітей", - повідомила Омбудсман.

Крім того Омбудсман підтримала ініціативу проведення належного розслідування у справі використання в зйомках малолітніх дітей, які містять ознаки насильства та їх незаконної експлуатації.

"Сподіваюся, що правоохоронні органи дадуть належну правову оцінку у цій ситуації. Утім наголошую, що в процесі розслідування діти не мають вдруге піддаватися психологічному травмуванню", - зазначила Людмила Денісова.

Уповноважений наголосила, що така ситуація має стати предметом дискусії в суспільстві та поштовхом для органів виконавчої та законодавчої влади задля запровадження ініціатив у сфері захисту прав дітей в медіапросторі: не тільки кіноіндустрії, а й реклами та телешоу, до яких залучаються діти.

"Ця ситуація є приводом замислитися батькам, керівникам закладів, іншим законним представникам дітей, які дають згоду на участь дитини, поширення інформації про неї, яка не завжди відповідає інтересам самої дитини", - вважає Людмила Денісова.

Вона уточнила, що також мають бути запроваджені санкції щодо використання дитини в медіапросторі, та визначені критерії щодо шкідливості впливу на дітей публічної інформації

"Переконана, що необхідно за будь-яких умов поважати честь, гідність та права кожної дитини, захищати її основні права та інтереси, які є важливішими за будь-які інші міркування", - зазначила Уповноважений.