Уповноважений ВРУ з прав людини звернулася до міжнародної спільноти та дипкорпусу щодо забезпечення права на справедливий суд під час розгляду кримінальної справи «Хізб ут-Тахрір»

07/09/2020 09:30

Сьогодні російський суд розпочне остаточний розгляд сфабрикованої кримінальної справи «Хізб ут-Тахрір» «другої бахчисарайської групи», який триватиме включно до 10 вересня.

«Прокурори вимагають у ростовських суддів винести завідомо неправдиве рішення незаконно ув’язненим кримським татарам за злочин, який ними не скоєно з максимальними строками ув'язнення – від 15 до 21 року відбування покарання у колонії суворого режиму», - повідомила Людмила Денісова.

Суд розглядав справу Мемета Белялова, Ернеста Аметова, Сервера Муставаєва, Едема Смаилова, Сайрана Саилова, Марлена Асанова,Тимура Ибрагимова та Сервера Зекер'яєва майже рік. Весь цей час фіксувалися численні порушення прав українських громадян на належні умови тримання, медичне забезпечення, на ефективний засіб юридичного захисту та справедливий суд, що гарантовано пунктами 10, 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в'язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН та статтями 3, 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У зв'язку з цим, Уповноважений ВРУ з прав людини закликає представників міжнародних правозахисних організацій та дипкорпусу бути присутніми на судових засіданнях, аби не допустити чергового судилища над нашими громадянами та забезпечити право на справедливий суд.

«У річницю звільнення з кремлівського полону 35 українських громадян висловлюю вдячність міжнародним партнерам за підтримку України у боротьбі за свободу кожного з них та звертаюся з проханням і надалі сприяти поверненню на Батьківщину наших громадян», - наголосила Омбудсман.