Уповноважений ВРУ з прав людини та Генеральний прокурор у рамках робочої зустрічі підписали важливий документ

08/04/2021 18:00

Сьогодні Людмила Денісова та Ірина Венедіктова підписали спільний наказ про затвердження складу робочої групи Секретаріату Уповноваженого та Офісу Генерального прокурора з метою координації спільних дій та практичного впровадження заходів у рамках реалізації Меморандуму про співпрацю щодо запобігання вчиненню, виявленню та припиненню порушень прав і свобод людини в діяльності правоохоронних органів, запобігання катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

За словами Людмили Денісової, зазначена робоча група буде здійснювати обмін інформацією щодо порушень прав людини в місцях несвободи, а також проводити відповідні моніторингові візити.

Також члени робочої групи забезпечуватимуть координацію спільної діяльності органів прокуратури усіх рівнів та представників Уповноваженого в регіонах під час одночасних перевірок.

Крім того, ними буде здійснюватися аналіз системних порушень прав і свобод людини в місцях несвободи з метою вжиття ефективних заходів задля їх усунення.

«Особлива увага буде приділятися одному з пріоритетних напрямів діяльності робочої групи - організації спільних просвітницьких заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту їхніх прав», - наголосила Уповноважений ВРУ з прав людини.

Людмила Денісова переконана, що в рамках вищезгаданої робочої групи всі заплановані заходи будуть реалізовані, що своєю чергою сприятиме запобіганню та зменшенню порушень прав і свобод людини і громадянина.