Уповноважений ВРУ з прав людини: стан здоров'я українського політв’язня Сервета Газієва - критичний

25/05/2021 16:54

Стан здоров'я українського політв’язня Сервета Газієва, який утримується у «ФКУ СИЗО-5 ГУФСИН России по Ростовской области», - критичний. Про це повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

Кримський татарин, інвалід 2-ї групи, скаржиться на загострення хронічних хвороб: ниркову недостатність та ішемічну хворобу серця. Крім того, через сильний біль у спині Сервет Газієв з березня не може брати участь в судових засіданнях, які проходили у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону. Під час останніх п’яти засідань Сервету Газієву викликали швидку допомогу. Лікарі констатувала неможливість його участі у суді та рекомендували суворий постільний режим.

«Особисті звернення та звернення адвоката до адміністрації СІЗО щодо надання необхідної медичної допомоги та проведення кваліфіковано огляду лікарями ігноруються», - наголошує Омбудсман.

Людмила Денісова зазначає, що Сервет Газієв страждає від нестерпного болю, що прирівнюється до катування і нелюдського поводження та порушує статтю 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Крім того, неможливість брати участь у судових засідання порушує його право на ефективний юридичний захист.

«Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно відновити порушені права Сервета Газієва, зокрема, забезпечити йому необхідну медичну допомогу, в тому числі госпіталізувати в стаціонар медзакладу, де провести медичне обстеження і подальше лікування, а також сприяти в обранні іншого запобіжного заходу, не пов'язаного з взяттям під варту, через критичний стан здоров'я громадянина України», - повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини.

Людмила Денісова також звернулася до Генерального прокурора РФ Ігоря Краснова з вимогою надати правову оцінку злочинним діям з боку адміністрації СІЗО-5 міста Ростова-на-Дону та притягнути винних до кримінальної відповідальності.

Омбудсман вкотре закликала міжнародну спільноту продовжувати тиск на РФ та вимагати негайного звільнення усіх бранців Кремля.