Уповноважений вітає скасування штрафів за виїзд громадян України з тимчасово окупованих територій через Російську Федерацію

30/06/2021 16:12

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова вітає прийняте Верховною Радою України рішення про законодавче врегулювання скасування штрафів за виїзд громадян України з тимчасово окупованих територій через Російську Федерацію. Відповідний закон було ухвалено 29 червня.

Відтепер до громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях та мають підстави гуманітарного характеру, на період дії карантину, або на час блокування діяльності КПВВ, не застосовуються адміністративні стягнення та заходи впливу за адмінправопорушення, пов’язані з недотриманням порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї.

«Півтора року такі громадяни були заручниками держави-агресора, яка під приводом боротьби із пандемією COVID-19, заблокувала роботу КПВВ. При цьому, майже 90 % осіб перетинали лінію розмежування на сході України з метою отримання медичних, соціальних, освітніх чи адміністративних послуг. Після призупинення роботи КПВВ було порушено не лише їх право на свободу пересування, гарантоване Конституцією, але й право на доступ до базових послуг», - наголосила Уповноважений.

Омбудсман нагадала, що не маючи змоги виїхати з тимчасово окупованих територій через КПВВ, українці вимушені, всупереч вимогам законодавства, прямувати на контрольовану територію через державний кордон з Російською Федерацією. Як наслідок, лише за І квартал 2021 року 6 500 осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Секретаріатом Уповноваженого було подано 23 адміністративних позови щодо скасування постанов про накладення адміністративного стягнення, які було задоволено в повному обсязі.

«Неодноразово на національному та міжнародному рівнях вказувала на необхідність врегулювання зазначеної проблеми. Реалізація норм цього закону дозволить мешканцям тимчасово окупованих територій переміщатися на підконтрольну Україні територію для зустрічі з рідними, отримання медичних, соціальних, освітніх чи адміністративних послуг», - резюмувала Людмила Денісова.