Уповноважений: у двох працівників пенітенціарних установ західного регіону виявлено коронавірус

23/04/2020 12:48

Під час перевірки Офісом Омбудсмана стану забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 з’ясовано, що в одній з пенітенціарних установ західного регіону двом працівникам 21 квітня підтверджено коронавірус. Про це повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

"Вказані працівники з 6 квітня перебувають на лікарняному. Наразі в установі проводиться епідеміологічне розслідування для встановлення кола осіб, з якими контактували хворі", - зазначила Денісова.

Вона уточнила, що один випадок встановлено швидким тестом, інший - методом ПЛР.

Водночас Омбудсман повідомила, що станом на 23 квітня серед утримуваних осіб підтверджених випадків на захворювання COVID-19 немає.

Уповноважений звернулася до Міністра юстиції України Дениса Малюськи з проханням невідкладно вжити відповідних заходів щодо локалізації та недопущення поширення респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 серед працівників установи та утримуваних осіб.

"Прошу забезпечити самоізоляцію персоналу та ізоляцію утримуваних осіб, що мали контакт із зазначеними хворими, а також проводити обов’язковий щоденний температурний скринінг та опитування щодо стану здоров’я відповідно до плану протиепідемічних заходів", - наголосила Людмила Денісова.