Уповноважений ВРУ з прав людини взяла участь у першому засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань захисту прав і свобод ромської меншини в Україні

08/04/2021 18:22

Сьогодні у 50-ту річницю започаткування Міжнародного дня рома відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань захисту прав і свобод ромської меншини в Україні.

За словами Людмили Денісової, Міжвідомча робоча група створена з метою консолідації зусиль задля сприяння захисту прав і свобод ромської меншини в Україні та виконанню рекомендацій, наданих Уповноваженим у спеціальній доповіді «Вплив пандемії COVID-19 на ромську громаду в Україні», яка була представлена Людмилою Денісовою в грудні 2020 року.

Під час виступу на засіданні Уповноважений ВРУ з прав людини поінформувала, що її Наказом затверджено склад та Положення про міжвідомчу робочу групу. До неї увійшли 18 осіб, зокрема це представники Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Міністерства соціальної політики України, Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Національної поліції України, Державної міграційної служби України, а також Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Також Людмила Денісова зауважила, що основними напрямами діяльності Робочої групи має стати моніторинг ефективності реалізації рекомендацій Уповноваженого висловлених у щорічній та спеціальній доповідях стосовно: розв’язання проблем що є причиною порушення прав і свобод ромської національної меншини; визначення механізмів, оптимальних шляхів і способи розв’язання проблемних питань; сприяння запровадженню позитивного досвіду з питань інтеграції ромів у суспільство.

Уповноважений акцентувала увагу, що за участі членів міжвідомчої робочої групи, представників місцевої влади та громадськості згідно з проектом Плану роботи буде здійснено моніторинг стану виконання органами державної влади та місцевого самоврядування рекомендацій, наданих у спецдоповіді та проведення моніторингових візитів в рамках пілотного проекту Ради Європи в окремих населених пунктах Волинської, Донецької, Закарпатської, Одеської та Чернігівської областей.

Людмила Денісова поінформувала, що також підтримала ініціативу створення Міждержавної консультативної групи щодо захисту прав ромів в умовах світової пандемії COVID-19. Вже скеровано листи до Омбудсманів 17 європейських країн та отримано підтримку і згоду взяти участь від Омбудсманів Сербії, Румунії, Молдови та Фінляндії. Проведення першої такої зустрічі заплановано у травні цього року.

Насамкінець Уповноважений висловила переконання, що лише через об’єднання зусиль органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та самих ромських громад, а також вивчення та впровадження кращого досвіду європейських країн можна досягнути суттєвого покращення становища ромів в Україні.