Уповноважений: окупаційна влада «ДНР» порушує права дітей на освіту та свободу пересування

09/06/2021 17:06

Рішення окупаційної влади «ДНР» обмежити виїзд дітей старше 14 років, у яких немає паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи «паспорта ДНР», порушує права дітей на освіту та свободу пересування. Про це повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

«Дітей цього віку на блокпосту «Оленівка» висаджують з автобусів разом з батьками та не випускають з тимчасово окупованої території Донецької області. Таким чином, діти не зможуть своєчасно подати документи для вступу до закладів освіти. Раніше дітям 14-16 років представники так званої «ДНР» дозволяли виїжджати за свідоцтвом про народження разом з одним з батьків», - зазначила Уповноважений.

Людмила Денісова звернулася до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з проханням сприяти дітям, які живуть на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, у забезпеченні їхнього права на освіту та свободу пересування.

«Згідно з міжнародним гуманітарним правом щодо захисту цивільного населення під час збройних конфліктів, держави-учасниці зобов’язані вживати всіх можливих заходів, з метою гарантування захисту та догляду за дітьми, яких торкається збройний конфлікт», - наголосила Омбудсман.

Нагадуємо, що з 7 червня в Україні почали роботу освітні центри «Донбас–Україна», створені для організації вступу до українських закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.