Уповноважений: коронавірус поставив під загрозу реалізацію прав і свобод громадян

10/12/2020 09:00

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова заявила, що коронавірусна інфекція COVID-19 поставила під загрозу реалізацію прав і свобод людини і громадянина.

«Вірус став невидимим ворогом та поставив під загрозу реалізацію прав і свобод людини і громадянина. Зокрема, в Україні неабияк загострилася проблема дотримання права на працю та захист від безробіття, домашнього насильства, свободи пересування, права на освіту, справедливий і неупереджений суд та, врешті решт, права на життя», - зазначила Людмила Денісова.

Вона пояснила, що цього року Україна та світ були змушені дивитися на права людини через призму пандемії коронавірусу.

«Звернення щодо порушень зазначених прав фіксувалися Офісом Уповноваженого та за кожним виявленим фактом вживалися відповідні заходи реагування, спрямовані на поновлення прав людини», - уточнила Людмила Денісова.

Омбудсман також зазначила, що крім новітніх викликів, спричинених коронавірусом, Україна досі продовжує боротися з наслідками російської агресії – тимчасовою окупацією частини наших територій та збройним конфліктом на Сході країни.

За її словами, проблемними питаннями, які потребують особливої уваги, залишаються: захист прав громадян України, які проживають на згаданих територіях та, безумовно, звільнення тих, кого країна-агресор досі незаконно утримує в неволі.

«Переконана, що лише у співпраці з міжнародною спільнотою, зокрема потужними правозахисними організаціями, нам вдасться повернути наші території та співгромадян, а також поновити їхні права. Як Уповноважений ВРУ з прав людини продовжую свою почесну місію - захищати права кожного, хто цього потребує, адже для мене - кожен день року є Днем захисту прав людини!», - наголосила Людмила Денісова.