У Запоріжжі проведено інформаційний захід щодо захисту персональних даних під час карантинних обмежень

23/02/2021 10:02

Регіональний координатор взаємодії громадськості Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області Сергій Бізденежний провів онлайн-захід «Захист персональних даних під час дії карантину». У заході взяли участь представники громадських і благодійних організацій, правозахисники, адвокати, студенти вищих навчальних закладів.

Учасники розібрали поняття персональних даних, навчилися складати запити на отримання інформації щодо власних персональних даних, які наявні у розпорядників такої інформації, отримали корисну інформацію щодо строків розгляду таких запитів та обов’язковості надання відповідей на них. Під час заходу було звернуто увагу на те, що персональні дані кожного можуть зберігатися: на роботі, державними інституціями, у сфері охорони здоров’я, під час використання мережі Інтернет, при наданні різноманітних послуг, в тому числі банківських послуг, супермаркетів, кафе та ресторанів, кінотеатрів, операторів мобільного зв’язку тощо.

також йшлося про можливі ризики захисту персональних даних під час дії запроваджених державою карантинних заходів, зокрема інформації, яка стосується діагнозів і процесу лікування конкретної людини, та можливості звернення за захистом порушених прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

На завершення заходу учасники отримали індивідуальні онлайн-консультації щодо особистих питань, які стосуються дотримання прав людини.