У Чернівцях провели просвітницький захід щодо дотримання інформаційних прав в ОТГ

23/02/2021 09:55

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Богдан Бойко та регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников провели інформаційно-просвітницький захід з представниками Мамалигівської, Новодністровської та Сокирянської громад щодо дотримання інформаційних прав громадян працівниками місцевих рад Чернівецької області.

Під час проведення заходу Богдан Бойко розкрив присутнім поняття прав людини, висвітлив прийняття ключових міжнародних нормативно-правових актів у сфері прав людини та їх відображення в національному законодавстві, познайомив присутніх з роботою Офісу Омбудсмана в Україні.

Леонід Мельников висвітлив принципи дотримання інформаційних прав громадян спираючись на норми ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та ЗУ «Про звернення громадян». Враховуючи звернення осіб, що надходять до регіонального представництва стосовно захисту інформаційних прав, були обговорені типові порушення з боку посадових осіб місцевих рад в області.

У результаті домовилися про подальшу співпрацю в напрямку захисту прав людини у Чернівецькій області.