Працівники Секретаріату Уповноваженого взяли участь у тренінгу, організованому Координатором проектів ОБСЄ в Україні

21/07/2021 17:51

На запрошення Координатора проектів ОБСЄ в Україні, працівники Секретаріату Уповноваженого спільно з представниками громадських та міжнародних організацій взяли участь у тренінгу «Взаємодія Збройних Сил з громадянським суспільством та інші ключові напрями демократичного контролю над збройними силами», який проходив у місті Києві.

Організація заходу відбулась за підтримки Женевського центру управління сектором безпеки (DCAF) та Академії Фольке Бернадота у рамках проекту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України у сфері взаємодії з громадянським суспільством».

Працівники Секретаріату Уповноваженого поінформували учасників тренінгу, представників міжнародних організацій та Збройних Сил України про законодавчі засади, форми та результати здійснення в Україні інститутом Уповноваженого своїх повноважень, передбачених Конституцією та законами України.

Увагу присутніх акцентовано на презентації щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за 2020 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та їх посадовими і службовими особами, а також повідомлено про Стратегічні напрямки діяльності Уповноваженого на 2021 рік.

Висвітлено основні питання захисту прав військовослужбовців, учасників бойових дій та військових пенсіонерів щодо поновлення яких надходять звернення до Уповноваженого.

Під час дискусій та інтерактивної частини тренінгу обговорили актуальні проблеми у сфері захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина, які стосуються військовослужбовців та осіб, звільнених із військової служби.

Учасники заходу розглянули існуючу практику дій органів державної влади та громадських організацій щодо недопущення та поновлення порушених прав осіб, які потребують захисту, а також окреслили основні напрями співробітництва та обміну досвідом.