Сьогодні розпочинається Тиждень прав людини у сфері бізнесу, присвячений 10-річчю Керівних принципів ООН з бізнесу і прав людини

11/06/2021 14:41

Сьогодні розпочинається Тиждень прав людини у сфері бізнесу, присвячений 10-річчю Керівних принципів ООН з бізнесу і прав людини.

16 червня 2011 року Рада ООН з прав людини одноголосно ухвалила Резолюцію № 17/4 про Керівні принципи ООН з питань бізнесу і прав людини - першого міжнародного документа, який визнав бізнес носієм обов’язків у сфері прав людини поряд із державою.

За ініціативою Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової, до Національної стратегії у сфері прав людини на 2021–2023 роки, затвердженої Указом Президента України від 24.03.2021 № 119, включено розділ, який також присвячений забезпеченню дотримання прав людини в процесі ведення господарської діяльності відповідно до Керівних принципів.

Ураховуючи важливість імплементації Керівних принципів ООН в Україні, з метою підвищення обізнаності громадян, органів державної та місцевої влади, представників бізнесу, громадських організацій мною прийнято рішення провести з 11 по 18 червня 2021 року Тиждень прав людини у сфері бізнесу.

У цей Тиждень на сайті Уповноваженого ВРУ з прав людини та офіційних сторінках у соціальних мережах буде розміщено інформація, присвячена тематиці Керівних принципів ООН. За участю наших партнерів проводитимуться тренінги, круглі столи, конкурси та інші просвітницькі заходи.

Уповноваженим ініційовано створення у Вікіпедії україномовної спеціальної сторінки про Керівні принципи.

Запрошуємо долучитися до проведення заходів із нагоди 10-річчя Керівних принципів ООН з питань бізнесу і прав людини.