Результати моніторингового візиту до Тисменицького ліцею на Івано-Франківщині щодо дотримання прав дітей на освіту в умовах карантинних обмежень

08/04/2021 18:08

Моніторингова група у складі співробітників регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Людмили Непийводи, Юрія Гуменяка та Світлани Дем’янчук здійснили візит до Тисменицького ліцею Тисменицької міської ради Івано-Франківської області з метою перевірки прав дітей на освіту в умовах карантинних обмежень, обумовлених поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У день візиту Івано-Франківська область перебувала у «червоному» рівні епідеміологічної небезпеки.

Під час моніторингу встановлено, що в ліцеї навчається 1001 дитина в 40 класах. Чисельність працівників складає 128 осіб, з яких, 100 педагогічний персонал.

На момент візиту у ліцеї навчалися тільки учні початкової школи. Згідно з рішенням регіональної комісії ТЕБіНС навчальний процес для учнів 1-4 класів відновлено з 05.04.2021.   

За інформацією керівника ліцею, зафіксовано два випадки захворювання на COVID-19 учня та працівника, проте коронавірусну хворобу їм було підтверджено під час перебування на дистанційному навчанні/віддаленій роботі.

Моніторами з’ясовано, що в ліцеї вживаються протиепідемічні заходи із запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Зокрема, розроблено маршрути руху учасників навчального процесу із залученням трьох входів у приміщення ліцею. На усіх входах наявна інформаційні плакати про дотримання карантинних обмежень та респіраторної гігієни, організовано місця для обробки рук антисептичними засобами та встановлено контейнери для використаних засобів індивідуального захисту.

Проводиться щоденний температурний скринінг учнів і працівників з відповідною фіксацією у журналі. Поряд з кабінетом медичної сестри визначено спеціальне приміщення для тимчасової ізоляції здобувача освіти у разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби.

Проводиться погодинне вологе прибирання приміщень ліцею з використанням дезінфекційних засобів та провітрювання класів. Педагоги в процесі викладання навчальних дисциплін використовують засоби індивідуального захисту.

Здобувачі освіти та персонал забезпечені засобами індивідуального захисту, в достатній кількості наявні дезінфекційні засоби.

Під час спілкування з учнями, виявлено, що діти обізнані з протиепідемічними заходами у навчальному закладі та намагаються дотримуватись встановлених санітарних норм. Також у розмові з дітьми монітори з’ясували інформацію щодо проведення в онлайн режимі уроків та виконання домашніх завдань.

Оскільки рівень забезпеченості учнів необхідними гаджетами високий, ліцей має можливість проводити навчальні заняття на єдиній онлайн платформі (80% усіх уроків проводяться онлайн). Під час дистанційного навчання учителі намагаються проводити з дітьми відеоруханки або надають посилання на відеоролики в мережі Інтернет.

Навчальний процес для дітей з особливими освітніми потребами, які перебувають на інклюзивному навчанні, забезпечується через відеозв’язок в парі з асистентом вчителя, який модерує процеси.

Водночас за результатом вивчення адміністрацією закладу потреби дітей та сімей для переходу на дистанційну форму освіти, встановлено, що 1,8 % дітей не мають доступу до дистанційного навчання через відсутність або недостатність гаджетів, доступу до інтернету тощо.

Крім цього, виявлено, що у медичній частині немає медикаментів, необхідних для надання домедичної допомоги учасникам навчального процесу, зокрема, противірусних та жарознижувальних препаратів.   

Про виявлені порушення за результатом моніторингового візиту поінформовано директора ліцею та керівника міського відділу освіти з наданням рекомендацій для їх усунення.

Звіт та листи реагування будуть скеровані керівництву ліцею та уповноваженому органу управління.