Людмила Денісова: послідовна підтримка США у зміцненні поваги до прав людини, громадянських та основних свобод, відповідно до міжнародних стандартів та зобов'язань, є безцінною для України

02/09/2021 12:38

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова вітає спільну заяву щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки за результатами зустрічі президентів Володимира Зеленського та Джо Байдена.

«Послідовна підтримка США у зміцненні поваги до прав людини, громадянських та основних свобод, відповідно до міжнародних стандартів та зобов’язань є безцінною для України», - зазначила Людмила Денісова.

Омбудсман впевнена, що спільними зусиллями вдасться звільнити політичних в’язнів і заручників, які утримуються на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей та Криму. А також притягнути країну-окупанта РФ до відповідальності за системні порушення прав людини.

«Надважливою є допомога США у боротьбі з расизмом, ксенофобією, антисемітизмом та дискримінацією проти спільноти ЛГБТКІ+», - наголосила Уповноважений.

Людмила Денісова неодноразово наголошувала на необхідності посилення на законодавчому рівні відповідальності за насильство проти будь-якої особи, незалежно від статі, раси, етнічної приналежності, релігії, сексуальної орієнтації чи політичних поглядів.

Омбудсман подякувала Сполученим Штатам Америки за відданість підтримці суверенітету та територіальної цілісності України в умовах військової агресії Росії, а також євроатлантичних прагнень України.