Людмила Денісова: неврегульованість питання сурогатного материнства призводить до злочинів, пов'язаних з торгівлею дітьми

17/08/2021 18:14

Щонайменше 13 дітей вивезені з України за злочинною схемою, яку організував директор однієї зі столичних клінік. Таку інформацію сьогодні оприлюднила Національна поліція України. За їхніми даними, клієнти, яких знаходили керівнику клініки, укладали фіктивні шлюби з українками та сплачували майже 70 тисяч доларів за кожну дитину. Псевдоподружжя замовляло послугу сурогатного материнства. Потім «матері» відмовлялися від дітей, і батьки вивозили їх в одну із республік Східної Азії.

«Першопричиною вчинення злочинів, жертвами яких стають насамперед діти, є відсутність належного правого регулювання питання сурогатного материнства та застосування інших репродуктивних технологій в Україні», - зауважила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

Омбудсман неодноразово наголошувала на необхідності законодавчого врегулювання питання сурогатного материнства в Україні, яке б насамперед захищало права дитини, визначало права і обов'язки батьків, а також сурогатних матерів.

Зважаючи на це Уповноваженим підготовлено лист Прем’єр-міністру України щодо нагальної необхідності прискорення ухвалення нормативно-правового акта у сфері репродуктивних технологій та, зокрема, сурогатного материнства.

Людмила Денісова закликала всі компетентні органи державної влади активізувати та згуртувати зусилля, з метою напрацювання комплексного та дієвого механізму захисту прав дитини. «Цей шлях є найбільш надійним способом попередження нових злочинів, пов'язаних з торгівлею дітьми», - переконана Уповноважений ВРУ з прав людини.