Уповноважений ВРУ з прав людини: стан здоров'я кримчанина, політв’язня Олега Приходька погіршується

09/04/2021 14:33

Стан здоров'я кримчанина, політв’язня Олега Приходька, якого нещодавно незаконно засудили за сфабрикованою справою до 5 років позбавлення волі погіршується, але керівництво СІЗО не надає належної медичної допомоги. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Вона повідомила, що Олег Приходько скаржиться на загострення хронічних хвороб та постійний біль у нижніх кінцівках, що супроводжується їх набряками, які не зникають близько місяця.

За словами Омбудсмана, бездіяльність з боку працівників слідчого ізолятора №1 м. Ростова-на-Дону, а саме ненадання належної медичної допомоги, може призвести до безповоротної втрати здоров’я.

«Такі дії відносно Олега Приходька є порушенням пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН та розцінюються як катування, чи нелюдське або таке, що принижує її гідність, поводження», - заначила Людмила Денісова.

Омбудсман звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою відновити порушені права Олега Приходька, а саме провести повне медичне обстеження та надати відповідний комплекс лікування.