Представники Уповноваженого провели круглий стіл з представниками громадських та партнерських організацій Хмельниччини

11/06/2021 16:19

Під час робочої поїздки на Хмельниччину представника Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім`ї Аксани Філіпішиної та представника Уповноваженого в центральних областях Валерія Ольхового проведено круглий стіл з представниками громадських та партнерських організацій, з якими укладено Меморандуми про співпрацю та налагоджено взаємодію на місцевому рівні.

Регіональний представник Уповноваженого в Хмельницькій області Оксана Кізаєва представила учасників заходу та організації, з якими співпрацює з питань захисту прав людини в області, зокрема Хмельницький регіональний та місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, ГО «Подільська правова ліга», Хмельницьке обласне товариство ВО «Союз організацій людей з інвалідністю України», ГО «Хмельницька міська спілка інвалідів війни та учасників АТО», відділення Національної служби посередництва і примирення у Хмельницькій області, Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації, Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека, ХОВ БО «Мережа ЛЖВ» м. Хмельницький, ГО «Батьківська ініціатива міста Хмельницького», ГО «Кабінет допомоги вагітним жінкам та сім’ям з дітьми «Світанок», а також регіональна філія UA: ПОДІЛЛЯ.

Зустріч вібулась у форматі жвавого обговорення та діалогу. Учасники заходу розповіли про сферу своєї діяльності щодо захисту прав людини, напрями співпраці з регіональним представництвом Уповноваженого в Хмельницькій області, а також про ті проблемні питання, які хвилюють громадськість Хмельниччини. Зокрема щодо захисту прав учасників освітнього процесу, права на приватне життя та особливостей його захисту стосовно дітей та в ЗМІ, а також щодо розкриття статусу ВІЛ-позитивних дітей в навчальних та інших закладах, щодо прав осіб з інвалідністю та їхніх об`єднань, прав учасників АТО, отримання правової допомоги неповнолітніми в кримінальних та цивільних провадженнях, реалізації трудових та культурних прав в області .

Представники Уповноваженого відповіли на запитання учасників круглого столу, висловили своє бачення певних ситуацій в сфері дотримання прав людини, надали рекомендації та отримали від учасників певні пропозиції щодо покращення захисту прав людини.