Російська окупаційна влада продовжує тортури над нашим співгромадянином Іваном Яцкіним за його проукраїнську позицію

16/04/2021 11:22

Російська окупаційна влада продовжує тортури над нашим співгромадянином Іваном Яцкіним за його проукраїнську позицію.

За словами Уповноваженого ВРУ з прав людини, після закінчення проведення досудового слідства по сфабрикованій справі за надуманим звинуваченням Івана Яцкіна у державній зраді країні-окупанту РФ, його етапували на територію тимчасово окупованого Криму та помістили в СІЗО м. Сімферополя у камеру з нелюдськими умовами.

У камерному приміщенні, що розташоване у підвалі, повна антисанітарія - на стінах грибок та цвіль, а також наявні гризуни та клопи.

«У порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод керівництво СІЗО м. Сімферополя відібрали в нього частину одягу та харчових продуктів та всі ліки, у тому числі знеболювальні, чим позбавили його можливості лікувати захворювання серцево-судинної системи та наслідки від обмороження нижніх кінцівок», - зауважила Людмила Денісова.

Крім того, Івану Яцкіну відмовляють у побаченні з сім’єю – дружиною та 4 неповнолітніми дітьми, зокрема з дочкою, яка народилась коли він перебував у незаконному ув’язненні на території РФ.

«Своїми незаконними діями керівництво СІЗО м. Сімферополя порушило права Івана Яцкіна на життя, на належні умови утримання та на повагу до приватного і сімейного життя, які закріплені статтями 2, 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також пунктами 10 та 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН», - наголошує Уповноважений ВРУ з прав людини.

Людмила Денісова звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити заходів по відновлення прав громадянина України Івана Яцкіна, зокрема забезпечити його належними умовами тримання, повернути особисті речі та ліки, надати побачення з сім’єю та невідкладно провести повне медичне обстеження з подальшим  призначенням відповідного лікування.

Також попрохала Верховного комісара ООН з прав людини пані Мішель Бачелет та Комісара Ради Європи з прав людини пані Дуню  Міятович, Голову ОБСЄ пані Анн Лінде та Голову Європейського комітету з питань запобігання катуванням пана Алана Мітчела вжити відповідних заходів задля відновлення порушених прав громадянина України Івана Яцкіна та сприяти звільненню усіх незаконно ув’язнених країною-окупантом громадян України.