Результати моніторингу додержання Одеською міською радою прав громадян на житло

30/04/2021 15:50

У рамках виконання Стратегічного напряму діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2021 рік щодо моніторингу забезпечення реалізації державою та органами місцевого самоврядування права людини на житло, працівниками Департаменту моніторингу економічних прав у квітні 2021 року здійснено безвиїзний моніторинг додержання Одеською міською радою прав громадян на житло.

Під час моніторингу встановлено, що виконавчим комітетом Одеської міської ради не забезпечується, у встановленому законодавством порядку, інформування населення про перебування громадян на квартирних обліках осіб, що потребують поліпшення житлових умов, зокрема не оприлюднюється така інформація на офіційному веб-сайті міської ради.

Рівень забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на соціальному квартирному обліку громадян, а також осіб з їх числа не відповідає запитам таких категорій осіб. Із 218 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа які потребували житла та перебували на квартирному обліку у 2018-2020 роках отримали грошову компенсацію для придбання житла 8 дітей та 1 дитина отримала квартиру.

Позитивним моментом можна відмітити, що рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 30.04.2020 № 110 створено житловий фонд соціального призначення із включенням до нього вільних житлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста.

Питання ведення соціального квартирного обліку та розподілу соціального житла із житлового фонду соціального призначення будуть розглядатися після затвердження персонального складу відповідних комісій.

За результатами безвиїзного моніторингу готується звіт та рекомендації Одеській міській раді.