Результати моніторингу Департаменту соціального розвитку Херсонської ОДА щодо додержання прав ВПО

10/06/2021 17:18

Уповноваженим ВРУ з прав людини продовжується моніторинг додержання конституційних прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, зокрема права на соціальний захист.

За результатами моніторингу Департаменту соціального розвитку Херсонської обласної державної адміністрації (далі - Департамент), можна відзначити, що цим органам належним чином ефективно реалізуються заходи, спрямовані на оформлення і призначення соціальних виплат ВПО.

Станом на 01.06.2021 на обліку Департаменту перебуває 14 704 ВПО, з них 650 особам призначено державні соціальні допомоги.

На момент проведення безвиїзної перевірки Департаменту за отриманням компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей за 6 місяців 2021 року звернулося 25 ВПО.

Потреба в коштах для виділення компенсації на придбання (будівництва) житла для такої численності осіб становить 28746876,03 гривень.

Ураховуючи це, Департаментом в квітні поточного року направлено до Міністерства у справах ветеранів України потребу в наданні грошової компенсації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року № 280 (зі змінами) «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Нагадуємо, що наприкінці травня 2021 року Міністерство у справах ветеранів України поінформував Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про здійснення розподілу субвенції між обласними бюджетами та міським бюджетом м. Києва.

Питання щодо додержання прав учасників, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, з числа ВПО на забезпечення їх житлом продовжує знаходиться на постійному контролі Уповноваженого».