Результати моніторингового візиту до Волинської обласної психіатричної лікарні м. Луцька

22/07/2021 14:38

Працівником Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму разом з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого здійснено моніторинговий візит до комунального підприємства «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради з метою вивчення стану забезпечення прав пацієнтів.

Під час моніторингового візиту вивчались умови стаціонарного лікування та медична документація пацієнтів.

Моніторингова група провела спілкування з 70 пацієнтами та співробітниками закладу без участі третіх сторін. Скарг від пацієнтів на неналежне, жорстоке або таке, що принижує гідність поводження персоналу по відношенню до них не надходило. Пацієнти повідомили, що вони задоволені умовами перебування та результатами лікування.

На день проведення візиту у закладі, розрахованому на 484 ліжко/місць перебувало 410 пацієнтів. В ході візиту монітори відвідали приймальне відділення, відділення 1 та 3, де перебувають пацієнтидо яких за рішенням суду застосовано примусові заходи медичного характеру, відділення 11 для учасників бойових дій та дитяче відділення.

Як позитив монітори відзначили, що адміністрація лікарні залучає кошти благодійних організацій для покращення умов стаціонарного лікування пацієнтів, зокрема для облаштування інклюзивного простору. Фізична фіксація пацієнтів проводиться сертифікованими ременями з дотриманням вимог законодавства.

Водночас виявлено недоліки: відсутня система протипожежної сигналізації, у приймальному відділені відсутній журнал обліку фактів тілесних ушкоджень кримінального характеру, у дитячому відділенні не забезпечено приватності у палатах та інші.

Варто зазначити, що частина недоліків була усунена під час проведення моніторингового візиту.

За результатами моніторингового візиту готується звіт та відповідні акти реагування.