Результати моніторингового візиту до Таврійського навчально-реабілітаційного центру Херсонської обласної ради

13/10/2021 16:32

У рамках реалізації національного превентивного механізму групою в складі регіональних представників, координатора Уповноваженого ВРУ з прав людини в Херсонській області Барановського Миколи, Бойка Артема, Оксани Тропіної та громадських моніторів Лях В’ячеслава і Юшко Наталії здійснено візит до Таврійського навчально-реабілітаційного центру Херсонської обласної ради.

Метою візиту було здійснення моніторингу дотримання прав дітей, у тому числі в умовах та заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Моніторинговою групою встановлено факт порушення прав дітей на комфортні умови проживання, порушення санітарно-епідеміологічних норм дотримання температурного режиму у приміщеннях для навчання та спальних кімнатах. Температура не перевищує 12 градусів. Зі слів керівниці закладу, постачальники газу розірвали договір на постачання газу до закладу у липні поточного року у зв’язку з підвищенням тарифів, що були закладені на початку 2021 року. Таким чином, в НРЦ станом на момент моніторингу відсутнє постачання газу і можливість розпочати опалювальний сезон.

Також членами моніторингу зазначається порушення прав дітей на приватність у санітарних кімнатах спальних корпусів – душові та умивальники без перегородок.

Варто зазначити, що колективом закладу докладаються зусилля щодо створення умов для навчання дітей: проведені поточні ремонти житлових приміщень, встановлено перегородки в санвузлах в учбовому корпусі, спальні кімнати облаштовані приліжковими індивідуальними тумбочками, учні забезпечені у достатній кількості підручниками, проведено капітальний ремонт в спортивній залі.

За результатами моніторингового візиту готується звіт та відповідні акти реагування.