Результати моніторингового візиту до Шевченківського районного суду міста Києва

23/02/2021 18:12

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили моніторинговий візит до Шевченківського районного суду м. Києва з метою вивчення стану забезпечення прав підсудних (засуджених) осіб, у тому числі заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Під час візиту моніторинговою групою було виявлено низку порушень вимог чинного законодавства, що негативно впливає на стан дотримання прав підсудних (засуджених) осіб під час перебування в суді.

Конвойне приміщення, 11 камер для тримання підсудних (засуджених) та кімната для конфіденційного спілкування з захисником та ознайомленням матеріалів справи потребують проведення поточного ремонту. Норма площі камер відповідає установленим національним та міжнародним стандартам, проте в них відсутнє природне освітлення, а наявне штучне освітлення неналежне.

Крім того, у порушення вимог пункту 6.5.2 ДБН на 10 зал судових засідань для розгляду кримінальних справ передбачено лише 11 камер для розміщення підсудних (засуджених), при розрахунку 3 камери на 1 залу судових засідань, що унеможливлює забезпечення роздільного тримання чоловіків та жінок, дорослих та неповнолітніх, а також ізольованого тримання осіб, котрим заборонено спілкування між собою.

Попри значну роботу, проведену керівництвом та персоналом суду із запобігання та недопущення поширення COVID-19, мають місце окремі недоліки.

Зокрема, працівники суду не забезпечені засобами індивідуального захисту, внаслідок чого змушені купувати їх за власний кошт, а відвідувачі суду не дотримуються маскового режиму. В конвойному приміщенні та камерах для тримання підсудних (засуджених) не проводиться щоденне вологе прибирання із використанням мийних та дезінфекційних засобів. Також в суді не здійснюється збір використаних засобів індивідуального захисту та їх подальша утилізація.

За результатами моніторингового візиту до Шевченківського районного суду міста Києва зацікавлених органів влади буде направлено звіт та відповідні акти реагування.