Результати моніторингового візиту до КЗ «Тучинський геріатричний пансіонат» Рівненської обласної ради

22/07/2021 15:40

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Рівненській області Андрій Преподобний разом з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Сергієм Іллюком, за участі громадського монітора НПМ Ганни Котенко, здійснили повторну перевірку Комунального закладу «Тучинський геріатричний пансіонат» Рівненської обласної ради.

Заклад розрахований на 110 осіб, а саме одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю, які частково втратили рухову активність і потребують постійного стороннього догляду, надання побутової та медичної допомоги.

Це стаціонарний інтернатний заклад соціального захисту, що утворюється для цілодобового проживання (перебування) та догляду за громадянами літнього віку та особами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового, медичного обслуговування, соціальних послуг і комплексу реабілітаційних заходів

Моніторинговою групою встановлено: підопічні забезпечуються харчуванням, постільною білизною, одягом, взуттям, санітарно-гігієнічними засобами, меблями, засобами реабілітації. При конфіденційному спілкуванні з підопічними від більшості з них не надходило скарг на дії персоналу та керівництва відділення.

Водночас під час моніторингового візиту виявлено низку недоліків, що можуть призводити до порушень конституційних прав і свобод людини. Так, в закладі жодним чином не обліковуються факти отримання травм підопічними, не маркується білизна, яка підлягає заміні. Також встановлено, що підопічні не проходили періодичні медичні огляди. Належним чином не організовується дозвілля підопічних, більшість з них проводить свій час у коридорах корпусів, кімнатах. На стендах відділень відсутня інформація про органи та посадових осіб, до яких підопічні можуть звернутися із заявами та скаргами. Оглядом прального комплексу закладу встановлено, що пральні машини потребують заміни. Не в повній мірі виконуються індивідуальні програми реабілітації людей з інвалідністю.

Звіт з рекомендаціями та листи-реагування щодо усунення виявлених порушень та недоліків будуть направлені до відповідних контролюючих органів.