Результати моніторингового візиту до Куп'янського психоневрологічного інтернату на Харківщині

10/06/2021 17:10

Працівником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з громадським монітором здійснено моніторинговий візит в рамках реалізації національного превентивного механізму до комунальної установи Куп’янський психоневрологічний інтернат Харківської обласної ради.

В інтернаті проживають 122 особи різної статі з психічними розладами, серед яких 18 недієздатних.

За результатами попереднього візиту НПМ, здійсненого три роки тому, відбулись позитивні зміни. Зокрема підопічних забезпечено лікарськими та гігієнічними засобами, питною водою, замінені меблі, здійснено ремонт реабілітаційного комплексу та системи опалення, розміщено інформаційні стенди з телефонами урядових «гарячих ліній», підписано Меморандум про співпрацю з центром надання вторинної правової допомоги.

Моніторингова група констатувала забезпечення позитивного терапевтичного середовища: у кожного підопічного є шафи та приліжкові тумбочки, де вони зберігають власні речі, в тому числі, цінності, одяг чистий, промаркований, відповідає сезону. Забезпечено дозвілля та різноманіття працетерапевтичних заходів.

Водночас під час візиту встановлено, що в інтернаті не ведеться документація щодо обліку тілесних ушкоджень кримінального характеру з 2019 року, не забезпечено приватності в житлових та санітарно-гігієнічних кімнатах, в їдальні відсутні засоби гігієни: мило та рушники для рук.

Звіт за результатами візиту буде направлено до Міністерства соціальної політики України для інформування, а також керівництву Харківської облдержадміністрації та директору закладу для вжиття заходів реагування.