Результати моніторингового візиту до ДУ «Катеринівська виправна колонія (№ 46)» та медичної частини № 46 філії ДУ «ЦОЗ ДКВС України» у Волинській та Рівненській областях

11/06/2021 13:17

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили моніторинговий візит до ДУ «Катеринівська виправна колонія (№ 46)» та медичної частини № 46 філії ДУ «ЦОЗ ДКВС України» у Волинській та Рівненській областях, з метою вивчення стану дотримання прав засуджених осіб у тому числі вивчення стану забезпечення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CоV-2.

За результатами візиту виявлено недоліки, що призводять до порушення прав утримуваних осіб.

Зокрема, в камерах сектору максимального рівня безпеки в санвузлах відсутні дверцята, що порушує право засуджених на приватність. Вказані приміщення потребують ремонту.

Виявлено випадки безоплатної праці засуджених, залишених для виконання робіт з господарського обслуговування та на підприємстві. Засудженим не виплачуються доплати за роботу у шкідливих умовах праці та в нічний час.

Водночас виявлено недоліки, які призводять до порушення права засуджених на охорону здоров’я та належну медичну допомогу. Через відсутність у штаті лікаря-психіатра не усі засуджені особи з психічними та невротичними розладами мають можливість отримати належну медичну допомогу.

Під час візиту встановлено, що тілесні ушкодження які отримують засуджені не фіксуються. Зокрема, моніторинговою групою виявленого засуджено, який завдав собі тілесних ушкоджень на знак протесту за ненадання медичної допомоги. Проте будь які записи в медичній документації та документації установи про вказаний випадок відсутні.

За результатами моніторингового візиту до відповідних органів влади будуть спрямовані звіти із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та рекомендаціями щодо їх усунення.